05 МарПірсинг і дрес-код


Дата: 05.03.2024

Регламент в одязі та зовнішньому вигляді може викликати будь-які емоції поки він не стосується особистості. Якщо людина отримує довгоочікувану роботу, де від неї вимагають виконувати певні правила да дотримуватися звичних вимог, то протестувати наважиться не кожен.

Чи є дрес-код законним?

На це питання можна відповісти по-різному. В деяких випадках популярний у молоді смайл пірсинг сприймається працедавцем негативно, але законних підстав для звільнення нема. При цьому тиск на такого співробітника достатній для того, щоб він знімав прикрасу під час роботи.

Є й інша сторона проблеми: прописані у трудовому договорі норми робочого одягу. В цьому випадку співробітник навіть проколоти вуха Київ не має права без погодження з керівництвом. В результаті кожен вирішує, наскільки йому підходять обмеження та як на них реагувати.

Питання етики

Пірсинг і дрес-код

Крім пірсингу до заборонених елементів боді-арту на робочому місці відносять татуювання, носіння релігійних атрибутів, відверте вбрання тощо. Головна проблема – етичні питання, які можуть негативно вплинути на кількість клієнтів, відгуки замовників та імідж компанії. Жодного закону, який забороняє вчителеві робити прокол носа чи брови не існує, але з етичних причин більшість педагогів обирають більш традиційні способи прикрасити своє тіло. Хоча проколи вух у жінок – досить поширена традиція, проти якої ніхто не заперечує.

Техніка безпеки

Більш серйозною проблемою є вимоги техніки безпеки. Існують виробництва (заводи, гірничі підприємства), де можливе травмування чи, навіть, летальний випадок через носіння прикрас. Сережка чи ланцюжок можуть потрапити на виробничу стрічку, що призведе до серйозної травми. Також стюардесам, працівникам на кораблі не рекомендують вдягати занадто масивні чи зі складною конфігурацією прикраси.

Іноземна практика

В Україні існують свої правила щодо зовнішнього вигляду, але вони не занадто суворі (виключення – підприємства, де прикраси можуть привести до нещасного випадку).

А ось у Німеччині працівникам фінансових установ суворо заборонено приходити на роботу з будь-якими прикрасами на руках та обличчі. Те саме стосується держслужбовців, кухарів. За підсумками суспільного опитування кожен другий німець вважає «недоречними» прикраси й татуювання на робочому місці. Приблизно 40% опитаних стверджують, що проколи та малюнки на шкірі є прийнятними, не залежно від статусу та професії.

Обсуждение закрыто.