15 ИюнБізнес-лідерство у Швеції: компетенції ит-w сами, суть інша


Дата: 15.06.2016

Які компетенції у лідерів шведські роботодавці цінують найбільше? С одной стороны — ніби ит-w-sami, що в Україні: комунікативні навички, ефективність, результативність. D іншого — они вкладаються час зовсім інші значення.

Візьмемо, приміром, комунікативні навички. Ми під них розуміємо, як, чтобы сделать думку i змусити людину зробити те, що нам нужно. Для шведів комунікативні навички полягають у побудові комунікації між сторонами, щоб ми досягли однієї думки щодо вирішення проблем (навіть якщо фінальне рішення розходиться d моїм першопочатковим баченням).

Як у Швеції вирішується, який день новорічну вечірку? Спочатку минут скликаєш не ятнадцятихвилинну зустріч d Лассе, Міке, Євою твоей взаимный интерес, щоб визначити, коли всім буде зручно зустрітись i обговорити дата вечірки. Потім минут скликаєш друга зустріч в узгоджену дата. На цій зустрічі всі протягом години говорять про можливі застереження щодо, что якого наявного варіанту, ale vi врешті-решт попередньо узгоджуєте 28 грудня. Тоді Лассе каже, що він не впевнений, чи в цю дата Joakim не планує принятия відпустку, треб узгодити tse d Йоакимом. И Єва каже над сина Еріка d * миссия-бодо вистава в школі, i їй треба обговорити цю дату Еріком. Это призначається третя зустріч, щоб обговорити можливі поправки. А потім четверта. На п’ятій зустрічі vi дійдете остаточного рішення.

Звичайно, жодний нормальний швед не буде обговорювати новорічну вечірку у листопаді. Tse в останній момент. Максимум серпні.

Тогда он і d ефективністю, результативністю на іншими речи. Назви компетенцій ніби ит-sami, ale суть зовсім інша.

Три моменти, які звертають увагу роботодавці перш за все:

— Вміння працювати в команді без стресу для інших людей.

— Здатність вирішувати питання, не виводячи інших людей із зони комфорта.

— Вміння працювати на межі, и спокійно, балансуючи робот i життя. Застресований співробітник несчастье для компанії.

Україна більш індивідуалістична, більше result-oriented i значно меньше, people-oriented. В Україні в команды значно більше цінується індивідуалізм i здатність примушувати всіх швидко рухатись до вирішення питання, працювати «на межі».

У Швеції f інша культуры, яку шведи називають слово lagom, «поміркованість». Усы мусить бути помірковане: спілкуванння в команді, тиск, стрес. Попервах может здатись, що є якісь раціональні причина — наприклад, ризик уход співробітника чи необхідність лікарняних для застресованого працівника. Ale-за культурній площині: нордичні люди спокійніші-й очікують на від тихий, хто їх оточує. Для півроку життя в Швеції я жодного никогда не чув, щоб хтось (не лише на роботі, але i в транспорті чи на вулиці) говорив на підвищених тонах.

И як у Швеції роботодавці i рекрутингові агенції хантять високопрофесійних фахівців?

Остановить Михайло-Ball розповість 23 червня на четвертый міжнародному HR Wisdom Summit от Києві. I mi абсолютно впевнені, що це буде яскравий, надзвичайно цікавий на корисний виступ. Приходьте!

Обсуждение закрыто.